Registrace 2023/24

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do interního evidenčního systému Junáka – skautIS. Kdo není registrován, na další rok není členem organizace.

Termínem pro odevzdání všech dokumentů a úhradu registračního poplatku je letos pátek 15. prosince 2023.

Registrace u nováčků: uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Stávající členové: uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Roční registrační poplatky stanovené na rok 2024:

Částku, prosíme, uhraďte na bankovní účet střediska – 1442807359/0800.

• 1000 Kč pro prvního a druhého registrovaného člena z rodiny
  • 600 Kč pro další členy rodiny

Platbu opatřete následujícími informacemi:

– zpráva pro příjemce ~ “Jméno Příjmení” dítěte (v případě registrace více členů rodiny uveďte všechny členy nebo platbu proveďte jednotlivě)
– variabilní symbol ~ číslo oddílu (viz níže)

Číslo oddílu:

• oddíl skautů – Ježci: 1
  • oddíl skautek – Čmelky: 4
  • smečka vlčat – Vrabčáci: 2
  • roj světlušek – Devětsil: 3

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků ústředí, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku (~400 Kč) slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.